اموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

اموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

اموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

اموزش تبلیغ نویسی در وب که با نام‌ های تبلیغات آنلاین، بازاریابی آنلاین و تبلیغات اینترنتی و کپی‌ رایتینگ شناخته می‌شود، نوعی تبلیغات است که از اینترنت برای ارسال پیام‌ های تبلیغاتی به مصرف‌کننده استفاده می‌شود.

همانند سایر رسانه‌ های تبلیغاتی، تبلیغ‌ نویسی در وب نیز غالباً شامل یک منتشرکننده است که تبلیغات را به صورت محتوایی از سایت خود به نمایش می‌گذارد و همچنین یک تبلیغ‌کننده را شامل می‌شود که تبلیغاتی را برای ناشر سایت آماده می‌کند.

علاوه بر این دو عنصر اصلی، شرکت‌کنندگان بالقوه دیگری نیز در این تبلیغ‌ نویسی در وب درگیر می‌شوند که شامل آژانس‌های تبلیغاتی که به تولید و کنترل کپی‌ رایت تبلیغات می‌پردازند و سرور تبلیغاتی که به صورت تکنیکی آمارهای مربوط به تبلیغات را ارائه می‌دهد در اخر سایر سیستم‌هایی که اعمالی مستقل برای تبلیغ‌کننده انجام می‌دهند.

همانطور که می دانید تبلیغ نویسی صفحه محصولات یکی از عواملی است که فروش سایت شما را تضمین می کند. یعنی علاوه بر بازاریابی و افزایش ترافیک سایت باید روی متقاعد کردن مخاطبانتان نیز کار کنید. به خاطر همین باید تبلیغ نویس حرفه ای باشید تا از پس این کار بر آیید.

در مقاله اموزش تبلیغ نویسی حرفه ای یاد می گیرید که در تیتر و متن تبلیغ باید به چه مواردی اشاره کنید تا مخاطب را کنجکاو کند و ادامه متن را بخواند. مواردی را می گویم که ذهن شما باز شود و آن ها را در ذهنتان دسته بندی کنید

و سریع به سراغ همان انگیزاننده بروید و دیگر برای اینکه چه بگویید مشکلی نداشته باشید و فقط می ماند خلاقیت درلغات و جمله بندی و قدرت بیان . در مقاله آموزش تبلیغ نویسی حرفه ای یاد می گیرید که چگونه متن و تیتر شما به مخاطب تصویر دهد و جذاب و برانگیزاننده باشد

بهترین تبلیغ نویس با افکارش و اثری که تولید می‌کنه برخوردی دوگانه داره مثل دو قلوهای غیرهمسان پیامی که توی ذهن داره رو عیناً منتقل می‌کنه بدون اینکه مشخص باشه داره تبلیغ می‌نویسه شباهت ظاهری کمه اما پیام همون پیامه درست‌ ترین متن تبلیغاتی نوشته‌ ای که هیچ شباهتی به تبلیغ نداره.تبلیغ نویسی درست بیشتر شبیه نامه‌ ای گره‌ گشا برای یه دوسته تا نامۀ دعوت به همکاری.

 

نمونه هایی از تبلیغ نویسی حرفه ای

نمونه هایی از تبلیغ نویسی

این کرم حاوی عصارۀ گیاهان، ترمیم‌کننده و سازگار با انواع پوست است. با استفاده از روش‌های کاملاً علمی و فرمولاسیون متفاوتی که دارد، این اطمینان را به مصرف‌کننده می‌دهد که در زمان کوتاهی پس از مصرف، جواب خواهد گرفت.

تبلیغ نویسی درست (بعضی چیزها همیشگی هستند این پماد نیست.یک هفته بعد با آستین کوتاه بیرون برو)

 

موسسه‌ای با ۱۰ سال سابقۀ فعالیت و مفتخر به همکاری با شرکت‌های بزرگ کشور، اینک خدماتی برای خودشناسی و کمک به توسعۀ فردی یکایک شما عزیزان ارائه می‌دهد.

تبلیغ نویسی درست (سه چیزی که بهتر از خودت تو را می‌شناسد:گوگل، شریک عاطفی‌ات، مرکز مشاورۀ توسعۀ مهارت‌های فردی)

 1. بیس کمپ شما را در درگیر ساختن همکاران و اطرافیانتان با مسئولیت های مختلف و اهداف گوناگون بسوی یک مسیر مشترک یاری می رساند: انجام یک پروژه در کنار یکدیگر!”
 2. «پول می‌تونه زمان رو بخره.» تبلیغ ساعت رولکس.
 3. “هنوز از هیچ مدل مبلمانی خوشتان نیومده؟ – عزیز من! چرا به نمایشگاه مبلمان ما در چلسی یا بث، سری نمی زنی و یکی خوش سایز انتخاب نمی کنی؟”
 4. «خرید این ماشین کوچولو باعث می‌شه خونه‌ات بزرگ‌تر به نظر برسه» تبلیغ فولکس قورباغه‌ای.
 5. «اگه پیش‌خدمت پیش‌خدمت شما، پیش‌خدمت داره، احتمالاً ولوو s60 مناسب شما نیست.»

نکات مهمی که در اموزش تبلیغ نویسی باید رعایت کنید

نکات مهم اموزش تبلیغ نویسی

 1. سعی کردیم ارتباطی با مخاطب برقرار کنیم، اون رو از شیوۀ کارمون آگاه کنیم و متقاعدش کنیم که همراه خوبی برای برطرف کردن نیازش هستیم.
 2. سعی کنید زمانی که اقدام به تبلیغ نویسی میکنید مخاطبان را در مقابل خود تصور کنید. و از کلمات و جملاتی استفاده کنید که اگر مخاطبان در مقابل شما قرار داشتن نیز بدین صورت با آنها صحبت میکردید
 3. تبلیغ نویسی هنره چون قراره مثل یه پلیس نامحسوس احساس مخاطب رو گیر بندازه و درست وقتی که فکرش رو نمی‌کرد اون رو به خرید کردن و تسلیم شدن در برابر پیام تبلیغاتی ترغیب کنه
 4. قبل از اینکه حتی یک تیتر تبلیغ بنویسی از خودت بپرس چرا مخاطبانم به این محصول نیاز دارند و اگر آن را نداشته باشند چه قدر ضرر می کنند.
 5. قبل از هر چیز هدف از نوشتن متن تبلیغاتی رو مشخص کنید
 6. به جای اینکه از ویژگی های محصولتان صحبت کنید بهتر است مزیت های محصولتان را به مخاطب یاد آوری کنید
 7. مشخص کنید قراره برای چه گروه مخاطبی بنویسی
 8. بزرگ‌ترین احساسی رو که نشونه گرفتید و قصد دارید تو ذهن مخاطب ایجاد کنید، چه احساسی هست؟
 9. اگر از کیفیت محصول خود اطمینان دارید دلیلی ندارد که محصول خود را گارانتی نکنید
 10. یه تیتر مناسب برای پیام تبلیغاتی انتخاب کنید عنوان محصول شما تنها عاملی است که مخاطب را در صفحه محصول شما ماندگار می کند.
 11. با اعمال محدودیت می توانید پروسه خرید را سریع تر کنید. مثلا می توانید برای خرید محصول خود محدودیت بگذارید
 12. تبلیغ نویسی مهارته به این دلیل که همه می‌تونن تبلیغ بنویسن اما همه نوع تبلیغی به فروش بیشتر یا درگیری ذهنی برای مخاطب منجر نمی‌شه
 13. از موجزترین کلمات برای انتقال پیام استفاده کنید
 14. یکی از مشکلات تبلیغات خشک و غیرجذاب اینه که تبلیغ نویس بیشترین تمرکز و انرژیش رو روی محصولی که داره متمرکز می‌کنه در حالی که تبلیغاتی تو طولانی مدت جواب میدن که تمرکز اصلیشون روی مخاطب هست.
 15. تبلیغات مثل چاقوی دو لبه ‌اس هم می‌تونه باعث فروش محصولات بشه و هم باعث سقوط اون‌ها همه چیز بستگی به شیوۀ تبلیغ نویسی داره.
 16. تبلیغات غیرحرفه‌ای تو ذهن مخاطب دامی پهن شده است که وقتی با اون مواجه می‌شه جیب‌هاشو محکم میگره و راهی برای فرار از کنارش پیدا می‌کن تبلیغات درست تبلیغاتی هست که احساس مخاطب رو درگیر می‌کنه
 17. تو پاراگراف اول به مهم‌ترین احساسی که در نظر دارید اشاره کنید
 18. باید یه چیز متفاوت عنوان کنین. با لحنی متفاوت مردم هرروز در معرض صدها تبلیغ قرار می‌گیرن. فکر کنین ببینین چطور می‌تونین متفاوت ظاهر بشین
 19. «کسی که می‌خواهد شعار تبلیغاتی خلق کند باید اول در قلبش جایی را برای آن محصول در نظر بگیرد.»
 20.  اگه می‌خواین ببینین کدوم روش‌های تبلیغاتی مؤثرتر و بهتره، ببینین کدومشون به فروش بیشتر منجر شده.
 21. قبلا از نوشتن تبلیغ با محصول آشنایی کافی پیدا کنید. تبلیغ نویسی که محصول خودش رو به خوبی نشناسه، در همون مرحلۀ اول کار محکوم به شکسته

اهداف تبلیغ نویسی

هدف تبلیغ نویسی

 • تبلیغ برای برندسازی شخصی
 • تبلیغ برای فروش کالا
 • تبلیغ برای ارائۀ خدمت
 • تبلیغ برای برندسازی تجاری
 • تبلیغ برای انتقال پیام‌های اجتماعی
 • تبلیغ برای رویداد یا اتفاقاتی خاص

 

 

اموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

اموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

اموزش تبلیغ نویسی حرفه ای
۳٫۱ (۶۲٫۰۸%) ۹۶ تعداد امتیاز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *