تبلیغات بنری چیست ؟ و چه کاربردی دارد

تبلیغات بنری چیست ؟ و چه کاربردی دارد

تبلیغات بنری چیست ؟ حتما تا به حال پیش آمده که وارد سایت هایی شوید و با یک سری کادرهای مربع و یا مستطیلی رو به رو شدید که توجه شما قطعا به آنها جلب میشود و اکثرا خوش آب و رنگ هستند و ظاهرا گویای یک پیام خاص.بله این کاردهای خوش آب و رنگ تبلیغات بنری هستند که شما زمانی که روی آنها کلیک میکنید وارد وبسایت آگهی دهنده میشوید . این بنرهای تبلیغاتی بیشتر با کد html ساخته میشوند.

ساختار این بنرها بیشتر بر اساس لینک های هایپرتکست است.این لینک های متنی به این شکل کار میکنند که یک بیت از کد html ، سرور وب را راهنمایی میکند تا زمانی که مخاطب روی قسمت خاصی از متن کلیک میکند ، صفحه وبسایت خاصی را بالا بیاورد .ساز و کار بنرهای تبلیغاتی به همین شکل است. تنها تفاوت در این است به جای متن ، لینک در یک باکس شامل گرافیک ترکیب با متن و بعضا همراه با انیمیشن نمایش داده میشود .

این نوع تبلیغات معمولا با هزینه های بسیار زیادی همراه بوده و تبلیغ دهنده، برای رسیدن به هدف خود، معمولا باید در چندین وب سایت معتبر و با رتبه خوب، تبلیغات خود را در چند ماه انجام دهد. این امر به منزله صرف میلیون ها تومان پول بوده که بی شک هر مدیری توان پرداخت آن را ندارد. پس در درجه اول، تبلیغات ثابت بنری برای همه مدیران کسب و کارها نبوده و فقط کسانی می توانند از این تبلیغات استفاده کنند که توانایی مالی بالایی برخوردار باشند.

شما می توانید در تبلیغات ثابت بنری، سایت های نمایش دهنده معتبر و مورد علاقه خود را پیدا کرده و سپس بر اساس بودجه ماهیانه خود، فضایی از این سایت ها را برای تبلیغات خود قرار دهید. در این حالت، نمایش و کلیک های تقلبی به هیچ وجه اهمیت نداشته و شما هزینه یک ماه کامل را پرداخت می کنید.

در این روش، با هزینه کم، امکان شروع تبلیغات اینترنتی نبوده و اگر هم بخواهید با هزینه پایین تبلیغات خود را شروع کنید، بدون شک تاثیری برای کسب و کار شما نخواهد داشت.
شما در ابتدای کار، هزینه یک ماه تبلیغات را پرداخت می کنید. بدون اینکه بدانید چه تعداد از کاربران سایت نمایش دهنده بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند. این جمله به معنای این است که هم شما می توانید سود کنید و هم ضرر !!!!

مزایای مهم تبلیغات ثابت بنری :

تبلیغات بنری چیست ؟ و چه کاربردی دارد

– پرداخت ها به شکل ماهیانه بوده و تعداد کلیک ها و نمایش ها برای شما اهمیتی ندارد.

– امکان انتخاب وب سایت های نمایش دهنده تبلیغات شما وجود دارد.

– کیفیت بالای کلیک ها

معایب تبلیغات بنری

تبلیغات بنری چیست ؟

– هزینه ماهیانه بسیار بالا

– ریسک مالی زیاد بر روی کمپین تبلیغاتی خود

 

 

انواع بنر های تبلیغاتی در(تبلیغات بنری چیست)

تبلیغات بنری چیست تصویر دوم

بنرهای تبلیغاتی انواع و اندازه های مختلفی دارند.IABیا همان interactiv advertising bureau سازمان تبلیغات اینترنتی ۸ اندازه متفاوت برای بنرهای تبلیغاتی تعریف کرده است .این سازمان از واحد پیکسل برای تعریف بنرها استفاده میکند .پیکسل کوچکترین واحد رنگ برای ساختن تصاویر در مانیتور و تلویزیون هست .

– ۴۶۸*۶۰ پیکسل (بنر کامل)

-۳۹۲*۷۲ پیکسل (بنر کامل با میله ی جستجوی عمودی)

– ۲۳۴*۶۰ پیکسل (بنر نیمه)

– ۲۱۰*۲۴۰ پیکسل (بنر عمودی)

– ۱۲۵*۱۲۵ پیکسل (دکمه مربعی)

– ۱۲۰*۹۰ پیکسل (دکمه ۱)

۱۲۰*۹۰ پیکسل (دکمه ۲)

– ۸۸*۳۱ پیکسل (دکمه میکرو)

محبوبترین اندازه ۴۶۸ در ۶۰ میباشد.

البته لازم به ذکر است اعلام کنم هیچ گونه محدودیتی در این ابعاد وجود ندارد .اما ابعاد اعلام شده متداول ترین نوع ابعاد به کار برده شده میباشد .

بنرهای تبلیغاتی از نظر نوع محتوای گرافیکی به چند دسته تقسیم میشوند .

تبلیغات بنری چیست تصویر سوم

بنرهای تبلیغاتی که شامل فایل ثابت و بی حرکت GIF یا JPEG هستند که به صفحات تبلیغ دهنده لینک میشوند .

بنرهای تبلیغاتی متحرک GIF که به صورت انیمیشن نمایش داده میشوند که از رایج ترین نوع بنرها هستند .

دسته سوم بنرهای تبلیغاتی رسانه ای هستند که شامل فایلهای  صوتی و تصویری و یا برنامه های جاوا هستند که اکثرا علاوه بر لینک دادن با مخاطبین تعامل هم دارند .

به چه دلیل از بنرهای تبلیغاتی استفاده میشود .

به چند دلیل از بنرهای تبلیغاتی استفاده میشود .برای مثال صاحبان سایت ها برای افزایش تعداد بازدیدکننده و افزایش مخاطب از انواع تبلیغات کلیکی مثل تبلیغات در گوگل(گوگل ادوردز) و یا تبلیغات بنری استفاده میکنند. در مورد تبلیغات بنری تا زمانی که کاربران روی این تبلیغات کلیک میکنند ، وارد وبسایتشان شوند و از محصولات و یا سرویس و خدماتشان بازدید کنند .زمانی که کاربر وارد وبسایت میشود یک مشتری بالقوه محسوب میشود

اما زمانی که از نوع سرویس ها بازدید به عمل آورد و بازدید کاربر منجر به سفارش محصول و یا سرویس ارائه شده گردد ، این کاربر یک مشتری بالفعل میگردد که با خرید  محصول آگهی دهنده را به هدفش می رساند. هدف دیگر آگهی دهنده افزایش بازدیدها و در نهایت بهبود رنکینگ وبسایتش میباشد .برندسازی یکی دیگر از اهداف آگهی دهنده میباشد .تصور کنید نام و برند محصول شما بارها و بارها در یک روز توسط هزاران نفر دیده شود

.پس قطعا در ذهن مخاطب خواهد ماند و کم کم در کل جامعه شناخته خواهد شد .پس بنابراین این توسعه و برندسازی باعث اعتماد عمومی خواهد شد و این نام کم کم دهان به دهان انتقال پیدا خواهد کرد و یک برند برتر در سطح کشور و جهان خواهد شد .البته لازم به ذکر است که باید دقت کنیم تبلیغات بنری را در هر سایتی انجام ندهیم .باید از سایتهایی که رتبه خوبی در الکسا دارند و بیشتر مورد استقبال عمومی هستند.

 

 

تبلیغات بنری چیست

منیع:http://yooznetwork.ir

منبع:https://parina.net

تبلیغات بنری چیست ؟ و چه کاربردی دارد
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد امتیاز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *